Znojemský majáles. Byli jsme třetí…

Letos jsme se opět zúčastnili tradiční studentské slavnosti v našem městě Znojmě – Majálesu. Tématem našeho průvodu bylo Mexiko a s ním spojený svátek Den mrtvých, což nás inspirovalo k vytvoření na jedné straně atmosféry plné barevnosti, exotických kostýmů a hudby, na druhé straně nálady respektující tradici tohoto mexického svátku …Jedním z nejdůležitějších okamžiků Majálesu však byla soutěž o krále a královnu – titul, který většina studentů touží získat. Naši kandidáti – Tobiáš Jaroš a Dominika Benáčková – se statečně postavili do boje o tuto prestižní pozici a přes silnou konkurenci dalších čtyř soutěžních dvojic ze znojemských středních škol obsadili krásné TŘETÍ MÍSTO.

V čem letos spočívala tato soutěž? Studenti se mezi sebou utkali ve čtyřech soutěžních disciplínách – pohybová aktivita, vědomostní otázky, oblékání krále/královny do co nejvíce kusů oblečení a volná disciplína, která v našem případě byla ztvárněna mícháním tradičního mexického koktejlu Paloma.

Děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě majálesového průvodu. Velký dík patří žákům, kteří nás i v den ředitelského volna přišli podpořit, a Dominice a Tobiášovi za reprezentaci naší školy. Věříme, že jste si to všichni skvěle užili, a budeme se těšit na další společné akce a zážitky.

Žákovský parlament