Výtvarná soutěž pořádaná SOŠ Znojmo

V červnu letošního roku vyhlásila SOŠ Znojmo, Dvořákova výtvarnou soutěž s názvem „Slunečnice ve světle hudby“. Soutěž, která byla určena pro žáky základních škol a pro žáky pořádající školy, se těšila velkému zájmu. Zapojilo se do ní více než 90 talentovaných výtvarníků z našeho regionu.

Všechny výtvarné práce byly vystaveny v rámci každoročně pořádané akce „Znojemská zemědělská výstava“ (18. – 20. září), kde byly k vidění jak malby, tak i různé výtvarné techniky, které se inspirovaly tématem slunečnice a jejím propojením s hudbou …

Porota, složená z pedagogů školy, měla nelehký úkol, aby vybrala nejlepší díla. Po pečlivém zhodnocení všech doručených prací byla udělena ocenění v následujících kategoriích:

1. kategorie žáci 1.-3. třídy ZŠ

Tereza Heroldová 1. místo (ZŠ Kravsko)

Eliška Kubišová 2. místo (ZŠ Kravsko)

Stanislava Gajdošová 3. místo (ZŠ Kravsko)

2. kategorie žáci 4.-5. třídy ZŠ

Alžběta Jurášová 1. místo (ZŠ Pražská, Znojmo)

Veronika Filipčíková 2. místo (ZŠ Prosiměřice)

Karla Pysková 3. místo (ZŠ Blížkovice)

3. kategorie žáci 6.-9. třídy ZŠ

Barbora Vystrčilová 1. místo (ZŠ Mládeže, Znojmo)

Sára Jetelinová 2. místo (ZŠ Mládeže, Znojmo)

Vojtěch Šimánek 3. místo (ZŠ Kravsko)

4. kategorie žáci SOŠ Znojmo, Dvořákova, p.o.

Radka Herzová 1. místo (1. NA)

Nina Březinová 2. místo (3. CPR)

Klára Bauerová 3. místo (2. NB)

Výhercům gratulujeme a všem účastníkům soutěže děkujeme za jejich kreativitu a za čas věnovaný tvorbě svých výtvarných děl. Dík patří také pedagogům, kteří své žáky podporovali a motivovali k účasti v soutěži. Bez jejich vedení a inspirace by tato soutěž nemohla dosáhnout tak velkého úspěchu.

Mgr. Alena Bachmanová