Středoškolský turnaj ve fotbale k výročí 17. listopadu

„O pohár Josefa Masopusta“

Dne 24. 10. 2023 se v obci Tasovice na hřišti s umělým povrchem konal středoškolský pohár ve fotbale „O pohár Josefa Masopusta“. Tohoto turnaje se účastnilo šest středních škol okresu Znojmo, jmenovitě SOU a SOŠ SČMSD, Znojmo, s.r.o., GPOA Znojmo, p. o., Střední škola technická Znojmo, p. o., SOŠ Znojmo, Dvořákova, p. o., Střední škola dopravy, obchodu a služeb Moravský Krumlov, p. o. a Gymnázium Dr. Karla Polesného Znojmo, p. o.

V 8.30 h proběhlo rozlosování týmů do dvou skupin a v 9.00 byl turnaj slavnostně zahájen. Hráči SOŠ Znojmo, Dvořákova byli nalosováni do skupiny B. Jako soupeři jim byli určeni SOU a SOŠ SČMSD Znojmo a Gymnázium Dr. Karla Polesného Znojmo. První utkání hráli proti Přímětické, které podlehli 1 : 2 a ve druhém utkání porazili Gymnázium Znojmo 2 : 1. Ve skupině došlo na rovnost bodů a rozhodoval větší počet vstřelených branek. Naše škola střelila nejvíc gólů, vyhrála skupinu a hráče čekalo finále proti Moravskému Krumlovu.

Ve finále jsme hráli nerozhodně 0 : 0 a následoval penaltový rozstřel. Neproměnili jsme čtvrtou penaltu a obsadili tak 2. místo.

Za naši školu hráli Dominik Dvořák, Roman Krištof, Vojtěch Jakubec, Tadeáš Kalabis, Matyáš Bernát, Adam Ryška, Petr Buchta, Lukáš Doležal, Tomáš Vaníček, David Kříž, Petr Haindl, Adámek Lukáš, Petr Nosek, Vojtěch Raška, Jiří Tondl, Milan Polášek, Ondřej Votava, Jan Juhás a Matěj Kudrna.

Celkové pořadí týmů:

1.       Střední škola dopravy, obchodu a služeb Moravský Krumlov, p. o.

2.       SOŠ Znojmo, Dvořákova, p. o.

3.       GPOA Znojmo, p. o.

4.       Gymnázium Dr. Karla Polesného Znojmo, p. o.

5.       SOU a SOŠ SČMSD, Znojmo, s.r.o.

6.       Střední škola technická Znojmo, p. o.

Děkuji všem hráčům za výbornou reprezentaci naší školy.

Mgr. Aladár Dančo