Ze života školy

Naši žáci soutěžili v řezu révy ve Valticích

V úterý 15. 2. 2022 se na Střední vinařské škole ve Valticích uskutečnila soutěž studentů odborných škol v řezu révy vinné. Zúčastnilo se jí celkem 56 chlapců a 29 dívek. Startovní listina byla rozšířena o účastníky pozvaných partnerských škol z Mělníka, Rajhradu, Poděbrad, Klobouků u Brna, Starého Města a Znojma.
Naši školu reprezentovali žáci druhého ročníku oboru Agropodnikání Matěj Semotam, David Růžička a Denisa Svobodová a jedna žákyně oboru Zahradník Vendula Sváčková.

Připomenutí holocaustu

Při příležitosti Mezinárodního dne památky obětí holocaustu (27. ledna 1945 osvobození Osvětimi) proběhly ve výuce občanské nauky u prvního ročníku oboru Opravář zemědělských strojů projektové hodiny zaměřené na problematiku rasismu, diskriminace a antisemitismu. Zvláštního zaměření se dostalo genocidě v době druhé světové války.

Obhajoby závěrečných odborných prací – oboru Pekař a Řezník-uzenář

Dne  10.2.2022 proběhly obhajoby závěrečných odborných prací oboru Pekař a Řezník-uzenář. Žáci oboru Pekař se prezentovali tématy: Míša řezy, Celozrnný chléb, Pizza s maso-zeleninovou náplní.  Žáci oboru Řezník-uzenář se prezentovali tématy – Kančí uzená kýta, Játrová paštika – 3 druhy, Vepřová tlačenka v žaludku.

Naši žáci soutěžili v řezu révy ve Valticích

Připomenutí holocaustu