Ze života školy

Žáci všech ročníků oboru Agropodnikání diskutovali s ministrem zemědělství Ing. Zdeňkem Nekulou

Součástí letošní Krajské soutěže v orbě byla také beseda pana ministra se žáky. Žáci se na pana ministra těšili a připravili si pro něj otázky na témata, kterými žije dnešní zemědělství – biopaliva, bioprodukty, Green Deale, scelování či rozdělování zemědělských ploch, dotace pro zemědělce apod. Zajímavé bylo také dozvědět se něco o velkém koníčku pana ministra, kterým je včelaření.
Foto uvnitř
Na webu ministra Nekuly je informace o návštěvě naší školy a besedě se žáky:
PaedDr. Helena Klepetková, zástupkyně ředitele

Ministr zemědělství Ing. Zdeněk Nekula a ředitel školy Ing. Libor Pelaj

Ohlédnutí za Krajskou soutěží v orbě

Dne 22. 9. 2022 uspořádala Střední odborná škola Znojmo, Dvořákova, příspěvková organizace, 18. ročník Krajské soutěže v orbě. Zúčastnili se žáci středních odborných škol z kraje Jihomoravského a Vysočiny a dále z Rakouska a Slovenska. Celkem soutěžilo 30 soutěžících ze 13 škol, z toho 8 dívek.
Žáci orali jednostrannými dvouradličnými pluhy. Při soutěži oráči nejdříve vyořou tzv. rozpich a poté následuje doorávka pozemku tzv. do skladu. Jejich výkon je průběžně hodnocen komisí rozhodčích a hodnotí se: provedení rozpichu, vyhlubování a zahlubování pluhu, přímočarost, hloubka a celkové provedení.

13. ročník zemědělské výstavy na Dvořákové se opět povedl

Ve dnech 14. – 16. 9. 2022 pěstitelé převážně znojemského regionu představili svoji letošní úrodu a produkty na Znojemské zemědělské výstavě v tělocvičně Střední odborné školy Dvořákova. Návštěvníci si tak mohli prohlédnout zeleninu, ovoce, hrozny, víno, potravinářské produkty, zahradnickou a zemědělskou mechanizaci a podzimní květiny.
Ústředním motivem letošního ročníku této výstavy, která je hrdým pokračovatelem výstavy Znojemsko – zahrada Moravy a První česko-rakouské zemědělské výstavy, bylo „Zemědělství v zemích Evropské unie“.

Foto uvnitř
Na webu ministra Nekuly je informace o návštěvě naší školy a besedě se žáky:
PaedDr. Helena Klepetková, zástupkyně ředitele

Ministr zemědělství Ing. Zdeněk Nekula a ředitel školy Ing. Libor Pelaj