Ze života školy

Opět něco nového v odborném výcviku oboru Kuchař-číšník

Dne 18. 11. 2022 probíhala výuka  1. ročníku oboru Kuchař – číšník v americkém stylu pečení domácích baget a ukázka technologické úpravy sous-vide, následně pečení vepřového masa na pomerančích a zvolení správných surovin,  doladění pokrmu zeleninovým salátem, pikantními hranolkami, cibulovými kroužky a cibulovou marmeládou. Celý pokrm jsme zjemnili česnekovým dipem.

(NE)OBYČEJNÉ JABLKO

Den 21.10. je označován za Den původních odrůd jablek. Tento svátek se slaví od roku 2000 a je inspirován dnem zvaným Apple Day, slaveným ve Velké Británii.
Připomenutím tohoto dne dáváme najevo, že si ceníme nejen jablek, ale i práce našich předků a všech sadařů. Také je v tomto období vhodná výsadba jabloní, které jsou označovány za královny ovocných stromů.

Zábavný den bez batohu

Podívejte se, jak dopadl první bezbatohový den tříd a žáků v sudém týdnu!
Další přehlídka vašich „bezbatohů“ pro třídy a žáky v lichém týdnu proběhne dne 23. listopadu v 9.40 ve druhém poschodí v respiriu.
Těšíme se 🙂

Opět něco nového v odborném výcviku oboru Kuchař-číšník

(NE)OBYČEJNÉ JABLKO

Zábavný den bez batohu

Podívejte se, jak dopadl první bezbatohový den tříd a žáků v sudém týdnu!
Těšíme se 🙂