Ze života školy

Napsala o nás starostka města Znojma Ing. Ivana Solařová

Ráda jsem přijala pozvání na 19. ročník Krajské soutěže v orbě žáků zemědělských škol, kterou pořádala Střední odborná škola Znojmo, Dvořákova, p.o.. Byla to pro mě velmi zajímavá zkušenost a s radostí jsem přišla podpořit všechny soutěžící v jejich dovednostech.
Jsem vděčná, že SOŠ Dvořákova pořádá takovéto akce a věnuje se výuce těchto řemeslných oborů. S panem ředitelem školy Pelajem jsem měla možnost pobavit se o dalších plánech školy a přijde mi opravdu skvělé, že se chtějí více zaměřit na praktické dovednosti a chtějí nabídnout žákům průpravu v oborech, které jsou s našim regionem historicky neodmyslitelně spojené.

Nejlepším oráčem je i letos dívka!

Na znojemských polích nejlépe ořou děvčata. Stalo se již po čtvrté za sebou, že na soutěži v orbě pořádané pro žáky středních škol celkově zvítězila dívka. Bylo to na 19. ročníku Krajské soutěže v orbě, kterou pořádá Střední odborná škola Znojmo, Dvořákova.

Okresní středoškolský pohár ve volejbale

Dne 11. října 2023 v 8.00 ve sportovní hale Znojmo se konal okresní středoškolský pohár ve volejbale. Na tento turnaj se z naší školy vypravil tým ve složení kap. Vendula Sváčková, Adéla Čechová, Vendula Dvořáková, Anna Zobalová, Petra Čanková, Kateřina Maxerová a Kristýna Jelínková pod vedením učitele TV Mgr. Aladára Danče.

Střední odborná škola Znojmo, Dvořákova, příspěvková organizace,
připravuje v rámci organizace kurzů pro zvýšení kvalifikace
otevřený široké veřejnosti.
Plánovaný začátek kurzu je 10. 11. 2023 v 15:00 hodin, kdy proběhne zahájení prezenční výuky.

Soutěž v orbě opět startuje!

Střední odborná škola Znojmo, Dvořákova, příspěvková organizace, pořádá dne 4. října 2023 Krajskou soutěž v orbě žáků středních škol. Soutěžit budou žáci ze škol z Jihomoravského a Zlínského kraje, z kraje Vysočina, Slovenska a Dolního Rakouska v kategoriích dívky a chlapci. Celkově nejlepší účastník obdrží navíc pohár ředitele školy.

Napsala o nás starostka města Znojma Ing. Ivana Solařová

Nejlepším oráčem je i letos dívka!

Okresní středoškolský pohár ve volejbale

Střední odborná škola Znojmo, Dvořákova, příspěvková organizace,
připravuje v rámci organizace kurzů pro zvýšení kvalifikace
otevřený široké veřejnosti.

Soutěž v orbě opět startuje!