Ze života školy

Opět jsme se zapojili do projektu Krokus

Již druhým rokem se naše škola zapojila do celoevropského projektu Krokus, jehož cílem je připomínka obětí holocaustu za druhé světové války. Tento projekt každoročně pořádá irská organizace Holocaust Education Trust Ireland (HETI) ve spolupráci s Oddělením pro vzdělání a kulturu Židovského muzea v Praze. Projekt, doplněný doprovodnými výukovými aktivitami v podobě seznámení se s historickou tematikou holocaustu a jeho významem pro dnešní svět, poběží v naší škole i v několika následujících měsících.

Vařte s námi!

Milí nadšení amatérští kuchaři,
nabízíme vám zavařit si s námi. Občas vyzkoušíme nějaký nový recept, nový pokrm, novou úpravu a vám dáme možnost nahlédnout nám pod pokličkua podle našeho receptu a foto- nebo videodokumentace to zkusit u vás doma.
Začínáme!
Vepřová panenka s bazalkovým pestem, česnekový přeliv a bramborové krokety

Exkurze na digitální farmu

Dne 19. října se žáci 2. a 4. ročníku oboru Agropodnikání zúčastnili odborné exkurze do zemědělského podniku, rodinné společnosti ProFarm v Blatnici, kterou vlastní pan Ondřej Doležal. Během exkurze pan Doležal podal žákům podrobný výklad o historii farmy a také je seznámil s principy precizního zemědělství, které v podniku provozuje.

Zasedání Krajského studentského sněmu JMK

Dva členové našeho žákovského parlamentu –  Diana Protivínská z 2.N a Aleš Carda z 3.A se zúčastnili v pátek 6. října zasedání Krajského studentského sněmu v Brně.
S jakými dojmy se ze zasedání sněmu vrátila předsedkyně žákovského parlamentu Diana Protivínská?

„Tematické zahrady“ byly tématem odborné  zahradnické exkurze

Na začátku října se žáci oborů  Zahradník a Zahradnické práce zúčastnili odborné exkurze v Lednici. Každý správný zahradník nemůže v Lednici minout rozlehlý areál francouzské zahrady a anglického parku, ve kterém se pokochá krásnou výsadbou letniček, trvalek , živých plotů, stěn, ale i solitérních stromů více či méně známých. Cílem zahradníků však tentokrát byl především  areál Zahradnické fakulty brněnské Mendelovy university. Zde se nachází soubor tzv. Tematických zahrad  – Labyrint přírody a ráj zahrad .

Opět jsme se zapojili do projektu Krokus

Vařte s námi!