Ze života školy

Projektový den:„Musí to jít bez pšenice!“

Třída 2. PP zahájila adventní vyučování 2. 12. 2019 projektovým dnem „Musí to jít bez pšenice!“ Žáci učebních oborů Prodavač a Pekař měli po celý den výuku zaměřenou na bezlepkovou výživu. Je to stále častější a vyskytované téma ve všech médiích spojované s diagnózou „celiakie“.

Střední odborná škola Dvořákova lídrem zemědělského školství Jihomoravského kraje

Opět po roce se v prostorách BVV Brno sešli zástupci středních škol se žáky devátých tříd a jejich rodiči na akci Festival vzdělávání. Orientaci v široké nabídce vzdělávání usnadnilo seřazení středních škol do bloků dle vzdělávacích oblastí, ve kterých působí.
Zemědělské školství i letos zastupovala spolu s dalšímu 3 středními školami SOŠ Dvořákova se svými zemědělskými obory.

Rekordní návštěva na prezentaci středních škol

1. 11. 2019 se budova naší školy zaplnila netradičními hosty v rámci akce „Zvolte si své povolání“. Prezentace středních škol již několik let pomáhá žákům základních škol a jejich rodičům vybrat cestu, kterou se děti dají v dalším životním období.
Organizátorem akce je Střední odborná škola Znojmo, Dvořákova, p.o., Úřad práce ve Znojmě, Hospodářská komora a Jihomoravský kraj.

Žákyně ze SOŠ Dvořákova opět mezi oceněnými, tentokrát premiérem vlády

Naše škola se každoročně aktivně zúčastňuje celostátní soutěže o nejlepší Samostatnou odbornou práci, kterou vyhlašuje Národní ústav pro vzdělávání společně s Hospodářskou komorou ČR, a to u oborů Kuchař-číšník a Cukrář. V letošním osmém ročníku bylo hodnoceno celkem 70 prací z  9 oborů či zaměření, nejvíce SOP se zúčastnilo v oborech Cukrář – 20 prací a Kuchař-číšník – 16 prací.

Projektový den:„Musí to jít bez pšenice!“

Rekordní návštěva na prezentaci středních škol

Žákyně ze SOŠ Dvořákova opět mezi oceněnými, tentokrát premiérem vlády