Projektový den na Vranovské přehradě

Rádi bychom se s Vámi podělili o zážitky z našeho nedávného projektového dne, zaměřeného na zážitkovou pedagogiku, který se uskutečnil 28. května.
Tento speciální den pro třídu 2. KC, kuchařů a číšníků, se odehrál na Vranovské přehradě a zahrnoval hodinovou projížďku lodí Poseidon po přehradním jezeře až k Chvalatické zátoce, prohlídku vranovské hráze, která má letos 90 let provozu a návštěvu pláže.
Program tohoto projektového dne začal už v 9 hodin ráno srazem před školou, odkud jsme se společně objednaným autobusem přemístili k hrázi přehrady …V 10 hodin nás naložila loď s posádkou a panem kapitánem na projížďku, při které si žáci mohli udělat fotky s krásnými vranovskými výhledy na jezero a okolí přehrady. Žáci se zde dozvěděli něco málo o historii a důležitosti této přehrady i jiných vodních děl z úst paní učitelky.
Poté jsme navštívili nedalekou pláž, která už je nachystaná na letní nápor návštěvníků a turistů. Samozřejmě nás zajímaly stánky a restaurace, které se starají o hosty pláže z hlediska jídla a pití. Bohužel jich bylo zatím málo otevřených.
Při zpáteční cestě se nám podařilo navštívit jednu otevřenou hospůdku na hrázi, kde se žáci mohli občerstvit a zjistit, jak zde funguje kuchyň a obsluha.
Mezitím nám začalo pršet a my se potřebovali dostat na parkoviště k našemu autobusu. Vše dopadlo dobře a autobus nás spokojené dovezl v pořádku zpátky před naši školu.