Kroužek 3D tisku a CNC obrábění

V rámci projektu Implementace dlouhodobého záměru Jihomoravského kraje se i v letošním roce rozběhla činnost žáků v kroužku 3D tisk a CNC obrábění. Kroužek probíhá každé první úterý v měsíci na odloučeném pracovišti Hakenova. Je přístupný všem žákům školy, bez ohledu na obor, v kterém se vzdělávají. Vedoucím kroužku je Bc. Vítězslav Bořecký.

Žáci modelují předměty v programu SolidWorks a následně je mohou vytisknout na 3D tiskárně Průša. Jednou z aktivit kroužku je také třískové obrábění na mini CNC obráběcích strojích. Žáci využívají své kreativní myšlení a vytváří výrobky z různých typů filamentů.

V loňském roce se do činnosti kroužku zapojil i žák Tadeáš Kyněra, který pod vedením Bc. Bořeckého zhotovil aplikátor jedu na hlodavce. Výrobek a jeho dokumentace byla vybrána pro reprezentaci školy ve Středoškolské odborné činnosti. Tadeáš se v krajském kole této prestižní soutěže umístil na 1. místě a v celostátním kole obsadil 8. místo.

Je to skvělý výsledek a zájmová činnost v tomto kroužku může rozvíjet další talenty.

Bc. Vítězslav Bořecký