Odborná exkurze – KOVOZOO

Dne 30. dubna 2024 se třídy druhých ročníků oboru Opravář zemědělských strojů účastnily odborné exkurze KOVOZOO ve Starém Městě u Uherského Hradiště. Žáci si prohlédli více než 400 zvířat v životní velikosti, která byla vyrobena z kovového šrotu. Budoucí opraváři viděli propracovanost a spoustu kreativity při výrobě těchto zvířat …

Součástí prohlídky byla i návštěva místního kovářského muzea a kovárny. Po odborném výkladu, který byl zaměřen i na historii kovářství a zpracování kovů, si žáci vyzkoušeli práci v této kovárně. V areálu KOVOZOO byla k vidění i historická zemědělská technika a muzeum veteránů. Tato exkurze přispěla k zamyšlení se nad využitím kovového odpadu a možnostmi jeho zpracování originálním způsobem.

Mgr. Nevrklová, Mgr. Švanda