Divadelní představení Kytice

Žáci prvního a druhého ročníku oboru Podnikání zhlédli dne 14. 11. v  Městském divadle ve Znojmě adaptaci šesti balad ze sbírky Karla Jaromíra Erbena Kytice v inscenaci Metropolitního divadla Praha. Tento soubor předvedl svižným tempem obsahy básní – Kytice, Holoubek, Polednice, Vodník, Svatební košile a Zlatý kolovrat umocněné působivou scénou a skvělými rekvizitami. Výkon herců byl excelentní, devadesátiminutové představení pozvolna gradovalo a udržovalo tak naše žáky v napětí až do konce.

Děkujeme Metropolitnímu divadlu Praha za výborné představení, které v nás vyvolalo mnoho silných emocí, a doufáme, že tento kulturní zážitek pomůže našim žákům při rozboru tohoto díla v rámci maturitní četby.

Mgr. Alena Bachmanová, Ing. Milada Veselá