Odborná stáž žáků naší školy ve Francii

Francie 2019

Celkem 14 žáků Střední odborné školy Znojmo s pedagogickým doprovodem odletělo v neděli 2. června na pracovní stáž na jih Francie do okolí města Auch. Šest žáků pracuje a je ubytováno na zemědělských farmách, osm žáků je ubytováno v internátu školy, která nám stáže na francouzských farmách zajistila.

Žáci naši partnerské školy Eplefpa Auch Beaulieu Lavacant Českou republiku, konkrétně Znojmo, v předcházejícím měsíci navštívili a vykonali pracovní stáže v podnicích našeho okresu. Naši žáci v současné době pracuji v rodinné farmě Bertrand BORTOLONI v Saint Paul de Baïse, Jérémy CAHUZAC v Jegun, Ute LAUTERETTE v Bazian, Andrew COECUP v Lasseube Propre, Mathieu CARTÉ v Pavie, Nicolas BÉNONIEL v Barran a s Caroline THILL v Lycée Beaulieu farm. Kromě pracovních povinností již absolvovali Europeans games, kde se seznámili s francouzskými žáky, konverzace probíhá i v odpoledních hodinách. O víkendu jsou plánovány výlety do okolí, jeden z nich do města Albi. Stáž bude ukončena v sobotu 15. června.

Mgr. Marie Povjakalová

Copyright © 2019 SOŠ a SOU Znojmo. Všechna práva vyhrazena.