Plk. Josef Lottes - elitní kriminalista navštívil naši školu a besedoval se žáky

Plk. Josef Lottes - elitní kriminalista, v roce 2016 uvedený do policejní síně slávy za svůj celoživotní boj proti zločinu. V prosinci 2017 obdržel druhé nejvyšší ocenění policejního prezidenta za mimořádné zásluhy o policii v podobě pamětního bodáku. Pan plk.Lottes zůstal věrný policii celých 44let.

V úterý 16. dubna plk. Josef Lottes navštívil naši školu a besedoval se žáky v tělocvičně školy. V rámci své přednášky se věnoval kriminalitě nezletilých a mladistvých, trestní odpovědnosti dětí a mládeže. Na základě svých zkušeností vysvětlil pojem trestného činu, zákoníku, paragrafového znění. Část své přednášky věnoval šikaně a násilí na školách. Zastavil se také u kyberšikany, nebezpečí, které je pro dnešní dobu aktuální. Velmi důrazně varoval před seznamováním po internetu a sexuálním vydíráním. Upozornil na platnost autorského práva a důsledky za jeho porušování.

Jeho přednáška byla doplněna reálnými příběhy a kauzami, se kterými se během svého působení v řadách policie setkal.

A jak hodnotí tuto akci samotní žáci?

Pro většinu žáků byla zajímavá a poučná, dozvěděli se spoustu informací, nejzajímavější byla určitě část, kde se plk. Lottes věnoval reálným případům.

Jsem přesvědčena, že si žáci odnesli potřebné informace do života a některým aktivitám, které by pro ně dříve byly „normální“, se v budoucnu vyhnou.

Mgr. Marie Povjakalová

Copyright © 2019 SOŠ a SOU Znojmo. Všechna práva vyhrazena.