Peníze nejsou všechno, ale…

Přednáška

Ano, říká se, že peníze nejsou všechno. Nejdůležitější věcí v životě je zdraví, a to si za peníze koupit nemůžeme. Přesto peníze hrají v našem životě podstatnou roli. Od útlého dětství se s nimi učíme pod dohledem rodičů hospodařit, v pozdějším věku záleží už jen na nás a našich schopnostech hospodaření a plánování.

A proto je mimo jiné důležitým úkolem školy, především ekonomických předmětů, v návaznosti na mezipředmětové vztahy rozvíjet finanční gramotnost. Učíme žáky finanční gramotnosti, aby věděli, jak je v životě důležité umět dobře hospodařit s penězi. Žít na hranici životního minima je velmi obtížné, tak jako nespadnout do dluhů a exekucí.

Naše škola se snaží žáky co nejlépe připravit do profesního i ekonomického života, a proto je zapojena do různých programů finanční gramotnosti projektu KAPODAV.V současné době jsme se přihlásili do světového týdne o penězích a finanční gramotnosti Global Money Week 2019. Smyslem iniciativy je upozornit na nutnost výuky a osvojování si zdravých finančních návyků od útlého věku až do dospělosti. Cílem a úkolem GMW je pomoci zorganizovat po celé republice maximální počet přednášek, workshopů a setkání s tématem „Uč se, šetři, vydělávej!“

Žáci 3. ročníků učebních oborů Opravář zemědělských strojů, Prodavač, Řezník – uzenář, Cukrář a Pekař se dne 28. 3. 2019 zúčastnili přednášky Ing. Sylvy Gryc, která žákům poutavě vyprávěla o svém profesním životě a dokázala je tak přesvědčit, jak je důležité mít v životě stálý měsíční příjem a být schopen si peníze vydělat. Zdůraznila samostatnost a zodpovědnost v rozhodování každého člověka. Ideálem pro každého z nás je možnost vydělat si peníze, podnikat a zaměstnat i druhé. Dále vyzvedla důležitost celoživotního vzdělání a získávání osobních zkušeností i v zahraničí. Důležité je nebát se cizího prostředí a práce. Jazykovým dovednostem se každý, kdo jen trochu chce, dokáže v praxi rychle naučit. Stačí jen jít si za svým snem a pevnou vůlí a trpělivostí je možné dokázat i nemožné.

Vzhledem k pozitivním ohlasům žáků na přednášku Ing. Gryc, jsme ji požádali, aby navštívila naši školu ještě jednou a podělila se o své zážitky i s žáky oboru Kuchař – číšník, Zahradník a Agropodnikání.

Děkujeme Ing. Gryc za její laskavost a otevřenost, se kterou vyprávěla o svém životě a věříme, že její příběh o budování úspěšné kariéry a osobním růstu se stane vzorem pro naše budoucí absolventy.

Podrobnosti
   

Kontakt: Dvořákova 19 - tel.: 515 225 280, 515 248 538   Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

   
Copyright © 2019 SOŠ a SOU Znojmo. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.
Vytvořil Portal 70 - tvorba webových stránek Znojmo
DnesDnes397
VčeraVčera591
Tento týdenTento týden1540
Tento měsícTento měsíc12765
CELKEMCELKEM534450