Mladý opravář ze Znojma si vysoutěžil zlato!

Kvalitní vzdělávání žáků leží na srdci každému pedagogovi ve školství a když se jejich snaha promění ve zlaté ocenění, je to velká odměna a motivace pro další práci.

Jednou z takových úspěšných akcí se stala krajská soutěž Zemědělský opravář, kterou  uspořádala Střední odborná škola Znojmo, Dvořákova ve spolupráci se Střední školou Moravský Krumlov. 

Soutěž se konala dne 26. března na pracovišti Polánka od ranních hodin. Akce se uskutečnila v rámci činností Centra odborného vzdělávání pro zemědělství a záštitu nad ní převzala ředitelka Okresní hospodářské komory Marie Jílková a předseda představenstva Agrární komory Znojmo Ing. Milan Ptáček.

Žáci škol Jihomoravského kraje, kraje Vysočina a Trnavského samosprávného kraje na Slovensku oborů Opravář zemědělských strojů se mezi sebou utkali ve čtyřech soutěžních disciplínách, tj. seřizování ventilů motoru, kontrola vstřikovače, couvání s vlekem a nakonec v testu znalostí.

Žák 3. ročníku ze SOŠ Znojmo, Dvořákova, Daniel Krejčí všech 11 protivníků porazil a získal zlatý pohár! Ředitel školy Josef Brouček měl radost i z dalšího žáka, který se soutěže zúčastnil a při předávání ocenění prohlásil: „ První i čtvrté místo jsou velkým úspěchem pro školu a rád bych poděkoval žákům za jejich snahu a píli a učitelům, kteří je připravovali za kvalitní práci a pevné nervy. Je radost  vzdělávat žáky ve špičkové odborníky v opravárenském oboru a těším se na výsledky z celostátního kola soutěže Opravář 2019.“

Na soutěž se přijela podívat a podpořit žáky radní Jihomoravského kraje pro školství, starosta Moravského Krumlova a také zástupci z řad firem a okresních organizací. Těm patří mimo jiné také díky za hodnotné dary, které do soutěže věnovali. V rámci doprovodného programu se zúčastnění seznámili s moderním pracovištěm odborného výcviku a novými trendy v zemědělské výrobě a moderní technikou.

Na závěr akce poděkovala ředitelka OHK Znojmo školám za výbornou spolupráci při krajské soutěži Zemědělský opravář  a dodala: „Velký úspěch žáků ze Znojma byl příjemným završením tohoto soutěžního dne.“

 

Ivona Nechvátalová, SOŠ Znojmo, Dvořákova

Podrobnosti
   

Kontakt: Dvořákova 19 - tel.: 515 225 280, 515 248 538   Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

   
Copyright © 2019 SOŠ a SOU Znojmo. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.
Vytvořil Portal 70 - tvorba webových stránek Znojmo
DnesDnes398
VčeraVčera591
Tento týdenTento týden1541
Tento měsícTento měsíc12766
CELKEMCELKEM534451