Podpis Memoranda o spolupráci v Bzenci za účasti místostarosty Města Znojma

Podpis memoranda

Dne 27. února 2019 se uskutečnilo setkání zástupců škol ze Střední odborné školy Znojmo, Dvořákova a ze Střední školy gastronomie, hotelnictví a lesnictví Bzenec za účasti místostarosty Města Znojma Mgr. Jana Blahy. Setkání se konalo v Bzenci při příležitosti workshopu a podpisu Memoranda o spolupráci škol Centra odborného vzdělávání pro zemědělství.

 

Centrem odborného vzdělávání pro zemědělství byla Střední odborná škola Znojmo, Dvořákova, p.o. jmenována ministrem zemědělství v roce 2016.

Ředitelé obou škol, Ing. Josef Brouček a Mgr. Libor Marčík spolu již sedm let úzce spolupracují a obě školy si navzájem vyměňují zkušenosti, odborné učitele a aktivně se účastní soutěží a výstav.

Na setkání byl projednán plán činností a akcí Centra v roce 2019 a nabídnuta spolupráce při První česko-rakouské zemědělské výstavě, Krajské soutěži v orbě, na přednáškách odborníků z praxe a nabídka výuky odborných témat ve znojemské škole.

Partnerská škola v Bzenci je oborově zaměřena na gastronomické obory, lesnictví, rybářství, zahradnictví a nabízí také obor Hotelnictví, kde odborný výcvik probíhá ve vlastní restauraci a hotelu. V rámci nabídky Centra odborného vzdělávání pro zemědělství si škola vybrala téma Choroby a škůdci pod mikroskopem a Seznámení s minifarmou a zemědělskými činnostmi. Tato výuka proběhne již v jarních měsících ve Znojmě.

V rámci setkání byl pro zástupce škol a Města Znojma připraven zemědělský workshop, kde se mohli na vlastní kůži seznámit s prací lesního mechanizátora nebo se dozvěděli informace o ekologii a ochraně životního prostředí.

Na závěr úspěšného jednání bylo podepsáno Memorandum o spolupráci. „Činnost Centra odborného vzdělávání budeme podporovat a i nadále spolupracovat a aktivně se zúčastňovat akcí partnerské školy“, kladně zhodnotil setkání ředitel školy v Bzenci Mgr. Libor Marčík.

Zpracovala: Bc. Ivona Nechvátalová, asistentka ředitele

Zemědělský workshop

Podpis memoranda 2.jpg

Podrobnosti
   

Kontakt: Dvořákova 19 - tel.: 515 225 280, 515 248 538   Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

   
Copyright © 2019 SOŠ a SOU Znojmo. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.
Vytvořil Portal 70 - tvorba webových stránek Znojmo
DnesDnes204
VčeraVčera672
Tento týdenTento týden3956
Tento měsícTento měsíc14324
CELKEMCELKEM515639